Leestijd: 2 minuten

Duikstek Wolphaartsdijk is verplaatst. Voor wie de oude stek goed kent is het verschil duidelijk zichtbaar: de nieuwe stek heeft meer parkeerplekken, een betere trap, meer ruimte en meer afstand van de jachthaven.

Wolphaartsdijk kreeg de afgelopen maanden een nieuwe instap, omdat de jachthaven waar de oude instap naast lag uitbreiding krijgt. Ook was er geen veilige parkeerplaats voor duikers bij de oude trap. Dat is nu verholpen. Wie nu aan komt rijden ziet verharde parkeerplekken, waar je op de stenen je duikspullen rustig kan opbouwen en je auto netjes kan achterlaten, zonder dat deze half op de weg hoeft  te staan.

Ook de trap is vernieuwd en er ligt een volledig nieuwe steiger die je veilig in het water laat gaan met stevige leuningen aan weerszijden om je vinnen bij aan te doen en een trap die je het water in  brengt. Onder water is het hier natuurlijk ook ‘nieuw’. Als je linksaf gaat is het ver genoeg van de oude stek om niet al vaak bedoken te zijn. ‘Laten we dat zo houden’, zegt Roel van der Mast. Voor hem is het Veerse Meer zijn achtertuin. ‘Ik hoop dat we links van de steiger kunnen zorgen dat het niet stukgedoken wordt en dat we rechts herstel gaan zien. Laten we daar met zijn allen voor zorgen’, is zijn oproep.

  • Leven onder water (Roel van der Mast)
  • Leven onder water (Roel van der Mast)
  • Leven onder water (Roel van der Mast)
  • Leven onder water (Roel van der Mast)

Rustig, ondiep duiken

Het Veerse Meer is een uitkomst voor wie niet op de kentering wil duiken in de Oosterschelde, en graag eens iets anders ontdekt. Hier zit veel leven, ondiep en vol in prachtig licht. Onder water vind je een schuine wand en de begroeide bodem. Alles is schitterend begroeid. De bodem is afwisselend bedekt met zand en stenen. Foto- en videografen zijn over het algemeen fan van stekken in het Veerse Meer. Deze stek is geen uitzondering. Je kan goed gebruik maken van de ondiepe duiken, het goede zicht en het natuurlijke licht. De bodem loopt af tot een meter of acht. Ook snorkelen gaat er geweldig.

Het heldere water met zicht dat ook in de zomer vaak gewoon goed is laat je heel wat soorten ontdekken: doorschijnende zakpijp, garnaal, geweispons, knotszakpijp, kokerworm, krab, mosdiertje, mossel, naaktslak, anemoon, vlokkige zeeslak of grote vlokslak, wandelend geraamte, zeekreeft, zeesterren, … alles wat je wil zien zit hier.

  • De opbouw van de nieuwe duikstek (Rob Aarsen)
  • De opbouw van de nieuwe duikstek (Rob Aarsen)
  • De opbouw van de nieuwe duikstek (Rob Aarsen)

Vaarverkeer

Let op dat de vaargeul al begint waar het water zeven meter diep is. Pas dus goed op voor verkeer wanneer je een opstijging maakt, ga liever langs de bodem terug naar de kant. Vooral in het zomerseizoen is het druk op het Veerse Meer. Rond 9 uur kom je de eerste pleziervaartuigen zeker al tegen. Maak dus nooit een vrije opstijging en neem een duikboei mee. Bij de duikstek kunnen ook fuiken liggen, die vastgemaakt worden aan lijnen die al geruime tijd in het water liggen en inmiddels flink zijn begroeid. Blijf vanzelfsprekend van de fuiken af.